Zvířátka

Doga - Fotky

27. března 2008 v 19:15

Boxer - Fotky

26. března 2008 v 22:11

Bišonek - Fotky

26. března 2008 v 20:48

Bernský a švýcarský salašnický pes - Fotky

25. března 2008 v 15:15

Bernardýn - Fotky

24. března 2008 v 21:47

Německý ovčák - Fotky

24. března 2008 v 17:03

Labradorský retríver - Fotky

24. března 2008 v 16:52

Jezevčík - Fotky

23. března 2008 v 14:39

Bígl - Fotky

23. března 2008 v 14:30

Zlatý retríver - Fotky

23. března 2008 v 14:15

Zlatý retríver - Popis

23. března 2008 v 13:49
Původ: Vznikl křížením flat coated retrívra a dnes už neexistujícími Vodními španěly.
Popis: Středně velký statný pes. Hlava vyvážená, lebka bez hrubosti. Nos nejlépe černý. Čenich silný. Oči má tmavě hnědé, dobře posazené. Uši mírné velikosti. Krk je dobré délky. Končetiny rovné a silné. Tělo má vyvážené. Hruď i žebra jsou hluboké.
Váha: Kolem 27 - 36 kg
Charakteristika: Poslušný a inteligentní pes. Laskavý, přátelský, důvěřivý, sebejistý, ale je i citlivý a snadno vycvičitelný. Vhodný k dětem.
Mýma očima: Pejsek je prostě boží.

Flate Coated Retríver - Fotky

23. března 2008 v 13:21

Flate Coated Retríver - Popis

22. března 2008 v 23:43
Země původu: Anglie
Pochází bezpochyby z newfoundladského psa a irského setra. FCR prožil těžké chvíle, zejména v důsledku konkurence ze strany labradora a zlatého retrívra, protože jsou ale vybaveni lepším čichem, byli preferováni pro aportování. Ovšem jeho lovecká vášeň, vzhled i povaha přispěly k tomu, že zájem o něho stoupá.
Charakteristika: Lovecký a vodní pes, vhodný do rodiny. Dožívají se cca. 10 let.
Výška: Psi měří v kohoutku 58 - 61 cm, feny 55 - 58 cm.
Povaha: Inteligentní, přátelský, vyrovnaný, rád by pracoval pro svého pána, poslušný, věrný, ale někdy trošinku svéhlavý, miluje plavání, velmi přizpůsobilý. Většina psů tohoto plemena není příliš ostražitá a málo štěká. Kontakt s ostatními psy a domácími zvířaty nenaráží na problémy a i pro děti neškádlí. Cizí lidi vám ohlásí, ale u toho také zůstane.
Srst: Hladká, polodlouhá srst hladkosrstého retrívra může být černá nebo játrově hnědá. Občas se vyskytne i blond srst, takoví psi však musejí být vyloučeni z chovu. Srst dvakrát týdně důkladně češte a kartáčujte, především na místech, která snadno plstnatí. Kontrolujte při tom také čistotu zvukovodu, a pokud je to nutné, zastřihávejte přebytečné chlupy mezi polštářky na tlapkách. Pokud se vám to bude zdát nutné, můžete ho vzít do trimovacího salonu, kde jej upraví podle modelu.
Pohyb: Toto plemeno potřebuje mnoho pohybu. Miluje plavání a aportování. Pokud na něj nemáte někdy čas, bez problémů se přizpůsobí, ponecháte-li jej však delší čas svému osudu, bude prostě otravovat. Je to pracovní pes a vždy jím bude.
http://retriver.cz/fcr.htm Podrobné informace najdete na této stránce ;-).

Jack Russel Teriér - Fotky

21. března 2008 v 14:12

Bígl - Fotky

26. ledna 2008 v 18:10

Německá doga

3. ledna 2008 v 0:24 | Verča a Adélka
Původ: Německo
Povaha: Přátelská, klidná, velmi inteligentní. Déle dospívá, ale dožívá se nízkého věku. Miluje děti a hru s nimi. Je to ušlechtilý pes se vznešeným chováním. K cizím lidem je zdrženlivější. Nenechá se vyvést z míry. Snadno ovladatelný a učenlivý pes.
Charakteristika: Velký, elegantní pes s vážným výrazem ve tváři. Doga má kratší hřbet, ale mohutný klenutý hrudník. Vzhledem k zákazu kupírovní uší přiléhají k tváři.
Výška a váha: okolo 72 - 80 cm / 45 - 55 kg
Srst a zbarvení: Krátká, přiléhající. Zbarvení může být žluté, pruhované, žíhané, skvrnité, černé, modré.

Čínský chocholatý pes

3. ledna 2008 v 0:20 | Verča a Adélka
Původ: USA
Povaha: Bystrý, inteligentní, vnímavý a velmi učenlivý pes. Je hravý, živý a k lidem přítulný. K cizím se chová dosti nedůvěřivě, ale k vlastním je oddaný, milý a citlivý. Má velmi rád děti. Nejeví známky agresivity, je poslušný a přátelský. Oddaný společník.
Charakteristika: Vyskutuje se ve dvou typech. Deer je jemnější, s tenčíma, delšíma nohama. Tělo má bez srsti, kůže je na dotyk jemná a teplá. Druhému typu se říká Cobby. Ten je robustnější, zavalitější, s kratšíma nohama. Celý je pokryt srstí. Je zajímavé, že oba dva typy se mohou vyskytovat i v jednom vrhu.
Výška a váha: 23 - 33 cm / do 5 kg (spíše méně)
Srst a zbarvení: Nahý (srst má pouze na hlavě, tlapkách a ohonu) nebo osrstěný. Srst je pak jemná, hedvábná. Zbarvení jakékoli včetně kombinace.

Sibiřský Husky

3. ledna 2008 v 0:01 | Verča a Adélka
Původ: USA
Povaha: Lamač srdcí s ledově modrýma očima, milovník sněhu, charismatický pes snů nebo vlk v psím kožíšku. Je to středně velký, pracovní saňový pejsek, v pohybu rychlý a krásný.
Charakteristika: Má kompaktní, hustě osrstěné tělo, vzpřímené uši a huňatý ohon, což ukazuje na nordický původ. Jeho proporce a tvar těla vyjadřují vyvážený poměr síly, rychlosti a vytrvalosti.
Výška a váha: 51 - 60 cm/ 16 - 27 kg
Srst a zbarvení: Srst středně dlouhá, hustá, s podsadou. Nejhustější podsadu mívá v zimě, v létě ji naopak nemusí mít vůbec. Vyžaduje důkladné vyčesávání. Povolené jsou všechny barvy od černé po čistě bílou se znaky.

Knířač

2. ledna 2008 v 23:50 | Verča a Adélka
Původ: Německo
Povaha: Je to pracovní plemeno. Učenlivý, inteligentní, i když občas tvrdohlavý pes. Potřebuje správnou výchovu a pravidelný výcvik. Je to ostražitý a neúplatný strážce. K cizým lidem se však chová zdrženlivě a nedůvěřivě. Původně byl malý knírač využíván k lovu myší a potkanů.
Charakteristika: Je různých velikostí: malý, střední a velký. Vždy má pevné a svalnaté tělo, s rovným hřbetem a hlubokým hrudníkem. Hlava je pro toto plemeno charakteristická - čtvercová s krásnou bradou.
Výška a váha: podle druhu od 30 do 70 cm / 6 - 45 kg
Srst a zbarvení: Tvrdá, lesklá, přiléhající, s podsadou, zbarvení může být bílé, černé, černo-stříbrné.

Bullmastif

2. ledna 2008 v 23:45 | Verča
Původ: Velká Británie
Povaha: Výborný rodinný pes, který se i přes svojí velikost hodí do městských bytů. Málo štěká a je bezproblémový. Nerad se ale podrobuje psům, kteří s ním nevyrůstali ve smečce. Je to velmi aktivní pes, který potřebuje důslednou a přiměřenou výchovu. Miluje děti a rád si s nimi hraje. Umí dobře rozlišit, zda jde o hru, nebo o skutečné nebezpečí. Je vyrovnaný a aktivní.
Charakteristika: Plný síly, kterou předvádí, aniž by působil těžkopádně.
Výška a váha: 61 - 69 cm/ 41 - 60 kg
Srst a zbarvení: Má tvrdou a krátkou, přiléhající srst, odolnou vůči počasí.
Barva: Jákýkoliv odstín žíhané, jelení červené, zlaté, plavé. Podmínkou je maska, typická pro toto plemeno - černá morda, která se směrem k očím zesvětluje. Tmavá kolem očí a uší.
 
 

Reklama