Se slovníkem v posteli

Animace k filmu Se slovníkem v posteli

19. dubna 2008 v 17:35

Fotogalerie k Se slovníkem v posteli 2

5. ledna 2008 v 0:50 | Verča

Fotogalerie k Se slovníkem v posteli

4. ledna 2008 v 14:16 | Verča

Úvod k Se slovníkem v posteli

4. ledna 2008 v 13:19 | Verča
Originální název: The Sleeping Dictionary
Motto: Jessica Alba vábí svým jazykem v tomto svůdném příběhu zakázané lásky, který je zasazen do parné džungle Sarawaku roku 1936.
Rok výroby: 2001
Typ filmu: Romantické drama
Hrají: Jessica Alba, Brenda Blethyn, Hugh Dancy, Bob Hoskins, Noah Taylor, Christopher Ling Lee Lan, Junix Nocian, Michael Jessing Langgi, Mano Maniam, Malcom Rogers
Ve filmu dále účinkují Brenda Blethyn, Emily Mortimer, Noah Tylor a Bob Hoskins. "Se slovníkem v posteli" probouzí vášeň po pravé lásce, která překračuje hranice zavedených tradic.
Režie: Guy Jenkin
Scénář:
Guy Jenkin
Kamera:
Martin Fuhrer
Hudba:
Simon Boswell
Délka: 107 minut
Popis: Krásná domorodkyně Selima (Jessica Alba) se stává učitelkou jazyka a zároveň konkubínou mladého britského júředníka Johna Truscotta, který se právě připojil k oddílu koloniální armády v Sarawaku. V žáru džungle přerůstá jejich vztah ve vášeň a zakázanou lásku, protože konkubíny si nikdy nesmí vzít nikoho jiného než nějakého domorodce a né nikoho s úředníků. Proto jsou donuceni, aby svůj vztah přerušili a John musí odjet zpět do Anglie. V Anglii si vezme za manželku dceru jeho bývalého šéfa, který má za dceru i Selimu, ale to nidko neví. Když se vrací zpět do
Sarawaku dozví se, že Selima se také vdala a má syna. John Selimu stále vyhledává a zjistí, že syn kterého Selima vychovává je i jeho. John se Selimou stále stýká, a proto se ho Selimin manžel pokusí zabít, ale nepovede se mu to a John je jeho soudcem a je donucen, aby ho popravil. John tak učiní, ale když bude čekat na vykonání trestu v celu pustí ho a nechá utéct. Selima to vše vidí a je ráda, že ho nenechal umřít a John jí řekl, že spolu mohou utéct a že na ní bude čekat na loď v přístavu, a že doufá, že i s jejich synem přijde. Selima na Johna čeká, ale ten stále nejde a tak se rozhodne odejít sama někam pryč. John si mezitím balí věci, ale zdrží ho manželka, která mu řekne, že je těhotná, ale vidí, že John chce od ní odejít a řekne, že ví že on stále miluje Selimu a že ona všechno otci vysvětlí. Když se s manželkou John rozloučíl šel do přístavu a zjistil, že Selima už tam není, ale potkal jeho bývalého sluhu, který mu řekl kam Selima šla. Selimu mezitím chytly, ale mezi úředníky byl i její otec a Selima mu řekla, že stejně celou dobu tušila, že on je její otec, a proto jí nechal odjet na loďce i s jejím synem, neboť to byla jeho dcera. Když ji John dohnal chytil je Neville od kterého Selima utekla, aby mohla být s Johnem a ten chce nejdříve zabít jejich dítě, potom znásilnit a zabít Selimu a nakonec zabít i Johna. Nakonec je zachrání domorodci, kteří jim nabídnou aby šli s nimi. John Selimě řekne, že bude moc rád když budou moci zůstat s těmito domorodci, aby jim to řekla, protože ona umý jejich řeč. A nakonec Selima, John i jejich dítě zůstanou s nimi.
Ve filmu dále účinkují Brenda Blethyn, Emily Mortimer, Noah Tylor a Bob Hoskins. "Se slovníkem v posteli" probouzí vášeň po pravé lásce, která překračuje hranice zavedených tradic.
 
 

Reklama