Prosinec 2007
Linda Rybová - Životopis

21. prosince 2007 v 18:29 Letiště
Věk: 32 let
Povolání: herečka
Národnost: česká
Datum narození, místo:
15.10.1975, Praha
Životopis (biografie) / Informace:
Kromě herectví na konzervatoři v Praze vystudovala i balet. Po skončení studií nastoupila do divadla Komedie, odkud zakrátko odešla do divadla Pod Palmovkou. Do Komedie se opět vrátila v roce 2000. Dále hraje v představení Láska a porozumění v divadle Ungelt, v Dejvickém divadle v Příbězích obyčejného šílenství, účinkuje i v dramatu 8 žen po boku Niny Divíškové a Jany Krausové.

Známá je ale především z televize. V 15 letech si zahrála hlavní roli princezny v koprodukční filmové pohádce Žabí princ, o rok později v televizní pohádce Jaké vlasy má Zlatovláska. Kromě televizních pohádkových inscenací hrála například i v hudebním filmu Šakalí léta. Do širšího diváckého povědomí se dostala v roce 2000, kdy natočila filmy Tmavomodrý svět a Kytice. O rok později si zahrála vedlejší roli v německém horou Bazén.

Největší popularitu jí přinesla role zdravotní sestry Kamily Váchové v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde vydržela necelé dva roky. Od roku 2007 hraje také v seriálu Letiště.

Žije v Praze, jejím partnerem je herec David Prachař, se kterým má dvě dcery. Filmografie: 2007 Leťiště .... Viola Šindlerová 2005 Ordinace v Růžové zahradě ... Kamila Váchová 2004 Nekonečná neděle (TV film) ... 2003 Most ... O Jeníčkovi (DVD) ... Komtesa 2002 Kráska a Netvor ... Trosečníci (TV film) ... 2001 Bazén ... Svenja Bez tváře ... Kateřina Zlatá princezna (TV film) ... Princezna 2000 Kytice ... Vodník - dcera Tmavomodrý svět ... Hanička 1998 Ex Offo (TV hra) ... O příliš malém zázraku (TV hra) ... Slečna Julie (TV divadelní představení) ... 1997 Liščí doupě (TV film) ... 1996 Cosi fan tutti ... Dominika 1995 Katrin a Rut ... Katrin ... 1994 O Nesytovi (TV film) ... Pozor na kozoroha (TV inscenace) ... 1993 Anička s lískovými oříšky ... Šakalí léta ... role neurčena 1992 Jaké vlasy má Zlatovláska (TV inscenace) ... 1989 Můj přítel d'Artagnan ... Veruna Kontakt (kam si napsat o autogram):
Divadlo pod Palmovkou Zenklova 34 180 00 Praha 8


Wes Ramsey-Wyatt Matthew Halliwell

21. prosince 2007 v 15:58 Čarodějky
O Wesovi:
Wes Ramsey se narodil v Louisville, KY. začal hrát ve waldenském divadle v ranném věku a vyrostl v magickém světě vyprávění příběhů a důvěřování.jeho láska k divadlu ho přivedla do New Yorku,kde pokračoval v učení a růstu při tom studoval na Juilliardské univerzitě. Promoval v roce 2000 s vyznamenáním jako člen 29.skupiny -drama.

Potom si Wes užíval práci na Daytima drama a na Charmed,Kriminálce Miami a v seriálu Fox Luisa na několika nezávislých filme včetně ''Latter Days''což bylo předchůdcem k zvěstím o jeho sexuální orientaci v kinech.

Wes pokračuje s cestováním a hráním tenisu kdykoly je to možné.Vypádá to že se posunul dopředu v realizování několika filmů aktuálně "Dark Honeymoon," "Brotherhood of Blood," "Slippery Slope," "LA Dicks," a filmu "Gargoyles" pro the Sci-Fi network plánovaný na 2007.

Aktuálně žije v Los Angeles
O Wyattovi:
Wyatt se narodil Piper a Leovi jako jejich první dítě.Wyatt je velmi mocná magická bytost,kterou se Gideon rozhodl zničit protože se bál vplyvu jeho moci.Domníval se že by se mohl přidat na stranu zla.Přišel ho zachránit z budoucnosti jeho mladší bratr Chris,kterého se ze začátku Wyatt bál.Ještě když byl malý získal mocnou zbraň,legendární meč Excalibur.Dospělý Wyatt se v příběhu objevuje jen ve výjimečných situacích,a právě tehdy je zajímavé sledovat jeho moc schopností.

Text úvodní písně

16. prosince 2007 v 21:57 Dawsonův Svět
I Don´t Want To Wait
So open up your morning light,
And say a little prayer for I
You know that if we are to stay alive
Then see the peace in every eye...

She had two babies, one was six months, one was three
In the war of '44...
Every telephone ring, every heartbeat stinging
When she thought it was God calling her
Oh, would her son grow to know his father?

I don't want to to wait for our lives to be over,
I want to know right now what will it be
I don't want to wait for our lives to be over,
Will it be yes or will it be...sorry?

He showed up all wet on the rainy front step
Wearing shrapnel in his skin
And the war he saw lives inside him still,
It's so hard to be gentle and warm
The years pass by and now he has granddaughters

(Repeat chorus)

You look at me from across the room
You're wearing your anguish again
Believe me I know the feeling
It sucks you into the jaws of anger
So breathe a little more deeply my love
All we have is this very moment
And I don't want to do what his father,
And his father, and his father did,
I want to be here now
So open up your morning light,
And say a little prayer for I
You know that if we are to stay alive,
Then see the love in every eye...

(Repeat chorus)

Úvod k Moderní Popelce

16. prosince 2007 v 16:57 Moderní Popelka
Originální název: A Cinderella Story
Motto: Tento film je utkaný ze snů... Typ filmu: Komedie Rok výroby: 2004 Hrají: Hilary Duff , Jennifer Coolidge , Chad Michael Murray , Dan Byrd , Regina King, Julie Gonzalo , Madeline Zima , Lon Michael Lee , Chad Michael Murray , Whip Hubley , Kevin Kilner , Simon Helberg , Brad Bufanda , J.D. Pardo , Josh Prince , James Eckhouse , Mike Randleman , Sabin Rich , Oscar Orosco , Jason Beitel , Kato Bonner , Hunter Hamilton , Trey Knight , Jonathan Ritter Popis: Nahraďte ztracený střevíček mobilním telefonem a předměstí LA se může stát královstvím za devatero horami.

Seznamte se se studentkou Sam (Hilary Duff), která myje podlahy v restauraci, snaží se vyjít se svou hroznou macechou a nevlastními sestrami, a zároveň sní o tom, že odejde na univerzitu Princeton (na dokonalé místo, kdy by se stala princeznou a našla svého prince). Ale možná už svého krásného prince má. Neznámého přítele z chatu (Chad Michael Murray), se kterým se má konečně setkat na haloweenském plese.

Sam zpanikaří, když zjistí, že jejím tajemným ctitelem je nejoblíbenější kluk na škole. Může se někdo takový zamilovat do holky, která není právě "in"? Je možné, aby se pohádky staly skutečností? Určitě ano, ovšem jen pokud si Sam bude stát za svým, změní se její sen v realitu.

Úvod k Let's Dance

16. prosince 2007 v 16:43 Let's Dance
Originální název: Step Up
Motto: Každý si zaslouží šanci následovat své sny..., ale někteří lidé mají jen jeden pokus...
Typ filmu: Milostné drama
Rok výroby: 2006
Režie: Anne Fletcher
Hrají: Channing Tatum, Jenna Dewan, Damaine Radcliff, Drew Sidora, Rachel Griffiths, Josh Henderson, Alyson Stoner, Anne Fletcher, Adam Shankman, De'Shawn Washington, Mario, Tim Lacatena, Heavy D, Deirdre Lovejoy, Jane Beard, Richard Pelzman, Carlyncia S. Peck, Ryan Sands, DeLon Howell, Dominique Boyd, Reina Poindexter, Angelica Huesca, Frank Ferrara, Frank Herzog, Natalie Steinberg, John Leslie Wolfe, Jamie Scott, Isaiah Washington, Jiehae Park, Sheila Cutchlow
Popis:
Tyler Gage je rebel na špatné straně Baltimoru, který má však sen, že se jednoho dne odtud dostane. Nora je prima prvotřídní balerína, která navštěvuje v Baltimoru ultra-elitní Marylandskou školu umění, a jediná věc která stojí v cestě její jasně zářivé budoucnosti, je najít skvělého tanečního partnera pro svoje vystoupení. Když se Tyler kvůli potížím dostane Marylandské školy umění na věřejně prospěšné práce, je pro všechny jen drzým oursiderem. Jeho taneční nadání se však nezapře a Nora zjistí, že v tom drsném klukovi je něco víc. Podaří se oběma realizovat své sny? A co láska? Nezkomlikuje jim životy?

Úvod k Italským Prázdninám

16. prosince 2007 v 16:35 Italské Prázdniny
Originální název: The Lizzie McGuire Movie
Typ filmu: Komedie
Rok výroby: 2003
Hrají: Ashlie Brillault , Hilary Duff, Adam Lamberg , Robert Carradine , Yani Gellman , Antonio Cupo , Artine Brown , Daniel Escobar , Peter Kelamis , Alessandro Cavalieri , Riccardo Marino , Michael Carrat , Giulio Maria Berruti , Matteo Perrazini , Marcus Hondro , Stefano Colacitti , Jackson Rogow , Brent Chapman , Dan Joffre , Claude Knowlton , Michael H. Fall , Peter Grasso , Stefano Giulianetti
Popis: Walt Disney Pictures uvádí ITALSKÉ PRÁZDNINY, rozvernou komedii v hlavní roli s Hilary Duff, nejoblíbenější teenagerovskou hvězdou Hollywoodu (Agent Cody Banks). Veselá dobrodružství začínají, když se půvabná Lizzie (Duff) a její přátelé chystají na školní výlet do Itálie. Tam se Lizzie obrátí celý dosavadní život v pohádkový sen, když se zamiluje do italské pop-hvězdy Paola a on si ji splete se svou bývalou přítelkyní. Z mladičké a nezkušené Lizzie se stává mezinárodní hvězda pop music, která stojí před zásadním rozhodnutím: má vyměnit nový báječný život v záři reflektorů za staré dobré časy a osvědčené přátele?

Projekt století

16. prosince 2007 v 16:08 Kobra 11
• Slavné Semirovo BMW je jedním z nejhájenějších aut celého seriálu. Na silnici se s ním téměř nevyjíždjí, většina scén se natáčí na speciálním trenažéru.
• Za každou desetivteřinovou akční scénou se skrývá průměrně deset hodin práce.
• Natáčí se na speciálním šestnáctimilimetrové kamery, které již spotřebovaly zhruba 1,5 milionu metrů filmového materiálu. Speciální držáky se vyrábějí lidé z Action Conceptu sami.
• Při kaskadérských scénách bylo během natáčení zničeno více než 2000 automobilů, z toho 150 "policejních". Jsou upravovány pomocnými rámy, které se nakonec vyretušují.
• Pilotní film Kobry 11 odstartoval natáčení zatím nejdražšího seriálu v historii německé televize. Jenom kaskadérské kousky přijdou v každé epizodě na přibližně čtvrt milionu euro.
• Bylo vypito 33 000 litrů kávy.
• Za natočení jedné epizody zaplatí televize RTL průměrně 350 tisíc euro, tedy asi 10,5 milionu korun.
• Díky napínavému ději a sympatickým hlavním představitelům tvoří 53 procenta fanoušků ženy!
• V počtu akčních scén s automobily překonal seriál všechny dosavadní rekordy.
• První příčku sledovanosti zaujímá Kobra především u kategorie diváků od 14 do 49 let.
• Bylo dopadeno více než 300 těžkých zločinců.
• V každé epizodě je zničeno průměrně pět až dvacet aut.
• Během natáčení již bylo více než 500 vozů posláno přímo do šrotu.
• Auta pro kaskadérské scény jsou nakupována v autobazarech, nové vozy většinou darují renomované automobilky.
• Hrdly kaskadérů proteklo 165 000 litrů energetických nápojů.
• Snědlo se 110 000 sendvičů a stejné množství obědů.
• Jedna epizoda se natáčí průměrně 21 dnů.
Kobra již existuje i vpodobě počítačové hry. Její cena se pohybuje kolem 18 euro, je však beznadějně vyprodána!
• Nejodvážnější hvězdou byl Mark Keler, který natáčel sám všechny "ohnivé scény".
• Na přípravě a realizaci jedné kaskadérské scény se podílí zhruba stovka lidí. Vzhledem k výšce nákladů musí vše vyjít hned napoprvé.

Co na dálnici nepatří

16. prosince 2007 v 15:52 Kobra 11
Co na dálnici nepatří:
• prasata prchající z přepravního kamionu (Stařec a chlapec)
• opuštěné třídenní miminko (Nalezenec)
• sportovní letadlo (Nouzové přistání)
• auto bez řidiče (Crash)
• mrtvola za volantem (Selhání brzd)
• bagr (Loupeživý rytíř, Znepřátelení bratři)
• tank (Tank na scestí)
• ostřelovač (Na mušce)
• nebezpečná chemikálie (Smrtící náklad)
• závodní vůz (Zajíc a ježek)
• autobus bez řidiče (Tulipány z Amsterodamu)
• útočné granáty (Maniak na dálnici)
• náklaďák plný zbraní (Nebezpečná hra)
• parašutista (Smrtící jízda na lince 834)
• kaskadéři (Obchod se smrtí)
• řidič s maskou prasete (Vysoká rychlost)
• střílející dělo (Věc ctí)
• havárie vrtulníku (Falešná hra)


Hvězdné superkousky

16. prosince 2007 v 14:16 Kobra 11
Semir Gerkhan
 • zachraňuje malé děti ze střechy (Smrt ve stovce)
 • zavěšený na dveřích jedoucího autobusu (Konečná pro všechny)
 • naskočí na podvozek letadla, dostane se do kokpitu, zneškodní pilota a musí sám přístát (Nouzové přístání)
 • zavěšený na lyžinách vrtulníku (Malá šance)
 • řídí tank (Tank na scestí)
 • během pěti vteřin se musí dostat z auta, v němž je připoutám pásy, jinak ho zabije nastražená bomba (Na mušce)
 • skáče s BMW na kamion (Přehnaná ctižádost)
 • řídí autobus připoutaný k volantu (Smrtící jízda na lince 834)
 • visí z kolínské veletržní věže na laně, s Andreou v náručí (Láska až za hrob)
 • skáče z vrtulníku do vody (Tina a Aysim)
Frank Stolke
 • krouží zavěšen na ruské kole (Vražda a zabití)
André Fux
 • skáče z mostu a zachraňuje děti před vlakem (Chladnokrevně)
 • skáče s autem přes vodní kanál (Poslední šance)
 • naskočí na prchající tank (Tank na scestí)
 • honička na závodním motorovém člunu (Smrt chlapce)
Tom Kranich
 • snaží se za jízdy přerušit přívod benzínu do motoru (Pekelná jízda na dálnici A4)
 • honička na vodním skútru (Nepříjemné překvapení)
 • honička na vodních skútrech (horečnaté sny)

Zranění hrdinové

16. prosince 2007 v 14:14 Kobra 11
Rány a šrámy
Nejefektnějšími kousky jsou "ohnivé". O hrdiny se však nemusíme bát. Prchají totiž "nanečisto". Efekty se točí zvlášť a teprve díky počítačové montáži je uvidíme "v akci".
Semir Gerkhan
 • postřelen (Falešní policisté)
 • postřelen do ramene (Žolík)
 • postřelen (Na mušce)
André Fux
 • tlakovou vlnou při výbuchu (Žolík)
 • postřelen ostřelovačem (Na mušce)
 • Je postřelen a umírá v pobřežních vodách ostrova Mallorka (Smrt chlapce)
Tom Kranich
 • Omráčen ranou do hlavy (Zlý sen)
Anna Engelhart
 • zraněna při pronásledování (Modré období)
Andrea Schäfer
 • postřelena (Na mušce)